HO CHI MINHI LENNUJAAM – TAN SON NHAT

HO CHI MINHI LENNUJAAM - TAN SON NHAT

Kui lendate Ho Chi Minh’i lennujaama ja soovite täiendavat infot Tan Son Nhat’i lennujaama kohta või lihtsalt näpunäiteid kuidas saab lennujaamast otse Saigoni siis tooksimegi siin välja kõik vajaliku mis puudutab Ho Chi Minh’i – Tan Son Nhat lennujaama. Tan Son Nhat (SGN) on rahvusvaheline lennujaam mis on suurim kõigist Vietnami lennujaamadest ja on üks kolmest peamisest väravast Vietnamisse saabumiseks paljudele rahvusvahelisetele turistidele. HCMC lennujaamas on kaks terminali, terminal 1 on siselendudele ja terminal 2 rahvusvaheliste lendudele kus rahvusvaheline terminal avati allas 2007 aastal. Ho Chi Minhi lennujaama maandudes leiate noolte ja viitadena selgeid juhiseid kuidas minna kinnituskirja alusel taotlema Vietnami viisat või lihtsalt suunduda otse passikontrolli kui Vietnami viisa juba passis. Kui juhtub, et rahvusvahelisi lende on teisigi maandunud samal ajal kui teie lennuk maandus siis protsessi aeg passikontrollis liigub küllalt vaevaliselt kuid üldiselt lennujaamas laheb aeg kiiresti ja tegelikult muretsemiseks pole põhjust.

Vietnami viisa Saigoni lennujaamast

Vietnam nõuab eestlastelt viisat ja üleüldiselt viisa nõuded erinevatele riikidele on pidevas muutuses ja alati kannatab uurida enne sõitu viimaseid uudiseid Vietnami viisast. Meie naabritest naiteks soomlastele, rootslastele ja venelastele on 15 paeva viisavaba kus saabudes ja lahkudes pannakse neile passi lihtsalt tempel.

Viisad turistidele Eestist on 1 ja 3-kuulised nii ühekordse sisenemisega kui ka mitmekordse sisenemisega. Mitmekordne ehk multi viisa on hea kui soovite reisi ajal Vietnamist välja minna nt Kamboodzasse, Laosesse jne ja hiljem tagasi tulla. Rohkem infot Vietnami viisa kinnituskirjast (Visa on arrival – VOA) leiate siit lehelt VIETNAMI VIISA KINNITUSKIRI. Viisa eest saab maksta lennujaamas ainult dollarites. Kui teil on viisa juba passis voi taotlesite viisa kinnituskirja alusel siis pole muud kui läbida passikontroll ja võtta kaasa oma pagas. Pagasiterminalist leiate kaks tax-free poodi kust saate osta kinke, maiustusi, parfüüme, alkoholi ja tubakatooteid. HCMC lennujaamas saabumiste terminalis saavad viibida ainult reisijad seega autojuhid ja külaliste ootajad saavad oodata väljaspool terminali, välisuste ees. Terminalist väljudes leiate Burger King’i kui soovite pärast pikka lendu keha kiirelt kinnitada, samuti on olemas paar kohvikut kust saate ka ehtsat Vietnami jääkohvi tellida.

Rahavahetus ja ATM.

Raha ei oleks vaja lennujaamas hakata vahetama, sest lennujaama valuutakursid ei ole nii soodsad kui raha vahetada näiteks Saigonis pankades või kullapoodides. Saigoni pankades saab vahetada valuutat Vietnami dongide vastu kuid vastupidi dongidest dollariteks vahetada raha, ei ole võimalik. Donge dollariteks vahetavad ainult kullapoed.

HCMC lennujaamast väljudes leiate väliuste lähedusest rahaautomaadid millest Citibank ATM annab 1-korraga 10 miljonit mis on parem valik kui hakata lennujaamas raha vahetama.

Tasuta WIFI internetilevi – HCMC lennujaamas on tasuta WIFI internetilevi ja selleks leidke oma telefonis voi arvutis “Tan Son Nhat Airport Wifi”

Turismiinfopunkt – Turismiinfopunkti leiate pagasiterminalist kus kõikidele tekkinud probleemidele või küsimustele leiate vastused just siit.

Suitsetamisruumid – Suitsetamisruumid on saadaval kogu lennujaamas. Nad on märgistud viitade ja nooltega, nõuetekohaselt.

Väike postkontor – Väike postkontor kust voimalik saata postkaarte ja kirju kuid kindlasti siitkaudu ei ole võimalik saata postipakke.

Pagasihoid – Pagasihoid on HCMC lennujaamas olemas. Kui ootate oma transiitlendu ning soovite kiirelt põigata Saigoni ilma pagasita siis HCMC lennujaam omab ka pagasihoiuruumi kuhu saate oma asjad tasu eest jatta. Hind uhele kotile on umbes 1 EURO 1-tunni eest ja kui jätate koti HCMC lennujaama 10 tunniks siis umbes 10 eurot peate maksma pagasi kättesaamisel. Juhul kui vajate pikemat perioodi pagasi hoiustamisel ja teie pole ainus reisija siis soovitame võtta juba hotellituba Saigonist ja asjad lihtsalt jätta hotelli. Hotelli toa saab Saigonist leida 12 – 15 USD eest.

Kaotatud ja leitud asjad – Kaotatud ja leitud asjad. Kui olete midagi leidnud või kaotanud või teie pagas ei saabunud, soovitame kontakteeruda otse Lost&Found’iga voi emaili kaudu kui te enam ei ole Vietnamis: lost&found@tiags.vn

Lennujaamatransfeerid – Transfeer Saigon – Mui Ne, Phan Thiet / 75 USD eest / Toyota Innova / Toyota Fortuner. Minibuss Toyota Hiace 100 USD.
Rohkem infot inglise keeles: Privaatsed transfeerid Saigoni lennujaamast Mui Ne’sse
Info venekeeles: Privaatsed transfeerid Saigoni lennujaamast Mui Ne’sse

Ho Chi Minhi lennujaama maandudes leiate noolte ja viitadena selgeid juhiseid kuidas minna kinnituskirja alusel taotlema Vietnami viisat või lihtsalt suunduda otse passikontrolli kui Vietnami viisa juba passis.
Vietnam nõuab eestlastelt viisat ja üleüldiselt viisa nõuded erinevatele riikidele on pidevas muutuses ja alati kannatab uurida enne sõitu viimaseid uudiseid Vietnami viisast. Meie naabritest naiteks soomlastele, rootslastele ja venelastele on 15 paeva viisavaba kus saabudes ja lahkudes pannakse neile passi lihtsalt tempel. Viisad turistidele Eestist on 1 ja 3-kuulised nii ühekordse sisenemisega kui ka mitmekordse sisenemisega. Mitmekordne ehk multi viisa on hea kui soovite reisi ajal Vietnamist välja minna nt Kamboodzasse, Laosesse jne ja hiljem tagasi tulla. Rohkem infot Vietnami viisa kinnituskirjast (Visa on arrival – VOA)
Saigoni lennujaama saabumiste Terminalist väljudes leiate Burger King’i kui soovite pärast pikka lendu keha kiirelt kinnitada, samuti on olemas paar kohvikut kust saate ka ehtsat Vietnami jääkohvi tellida.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Start typing and press Enter to search

Rongiga Saigonist Muinesse ja Nha TrangiSaigini kesklinn. Ho Chi Minh. Kuidas saab lennujaamast Saigoni?